+420 604 558 049
z.kosatecka@seznam.cz


Další články

Jak se rodí gambler

22.04.2016

Rizikem vzniku závislosti je často opakovaná zkušenost, která spojuje hrací aktivitu s uvolněním úzkosti, odbourání stresu, eliminací pocitu prázdnoty nebo s dosažením euforického pocitu. A je jedno, jestli sázíte na koně, hrajete online hry nebo „strkáte“ peníze do automatu.

Jsem gambler, kdo za to může?

22.04.2016

Trpím výčitkami, protože žiju dvojí život. Když se večer vítám se svojí dcerou uvědomuju si, že jí podvádím. Zná jen jednu moji část. Tu druhou, temnou znám jen já a moji kolegové z herny. Je to hrozný pocit.“ (citováno se svolením klienta)

Klíč k uzdravení

27.01.2018

Článek je určen nejen pro ty, kterých se závislost na hazardním hraní bezprostředně týká, ale také pro rodinné příslušníky nebo jinak spřízněné osoby s člověkem, který se dostal do vleku této závislosti. Autorka v něm popisuje jak nahlíží jednotlivé fáze, kterými gambler obvykle prochází. To, co se během vývoje závislosti v životě gamblera odehrává by se dalo jistě popsat mnohem podrobněji, protože škála postojů a chování závislých lidí je mnohem pestřejší a liší se od člověka k člověku. Uvedený článek má sloužit pro orientaci v problému, jeho smyslem je také nastínit kroky k jeho zvládnutí.